Zaujímavosti o Slovensku, ktoré vám vyrazia dych

Zaujímavosti o Slovensku na každý deň
Cestovanie

Nepovažujete Slovensko za príťažlivú krajinu? Možno po prečítaní týchto riadkov veľmi rýchlo zmeníte názor. Aj keď na prvý pohľad neponúka nič zaujímavé, sme si istý, že našincom i zahraničným turistom má čo ponúknuť. Existujú totiž zaujímavosti o Slovensku a krásne miesta v ňom, ktoré sú častokrát prehliadané. Za to, že sú naše poklady málo známe, môže najmä príliš malá reklama. Je to škoda, pretože sa tu nachádzajú krásne miesta, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Niektoré navyše skrývajú zaujímavosti o Slovensku, o ktorých ste možno v živote nepočuli. Tak sa na ne poďme spoločne pozrieť. 

Vybrané zaujímavosti o Slovensku, ktoré môžu urobiť vašu dovolenku zaujímavejšou

Zaujímavosti o Slovensku pre vás na jednom mieste
Zaujímavosti o Slovensku, ktoré si nenechajte ujsť

Chystáte sa v lete na Liptov? Liptovská Mara je naozaj krásne miesto, ktoré má čo ponúknuť všetkým vekovým kategóriám. V okolí sa nachádza množstvo hotelov a ubytovacích zariadení, vďaka ktorým toto miesto v letných mesiacoch naozaj žije. Mnohí využívajú prenájom vodných bicyklov, alebo využijú vodné atrakcie pripravené pre turistov. Ak však chcete zažiť niečo výnimočné, vyskúšajte vyhliadkovú plavbu na lodi Mara. Toto plavidlo nie je veľké, zato skutočné zábavné. Jeho kapacita je približne 12 osôb a prevedie vás tými najkrajšími zákutiami tohto úžasného slovenského mora. Podobnú loď nájdete napríklad aj na Oravskej priehrade, ktorá takisto patrí k veľmi navštevovaným destináciám. Zaujímavostí o Slovensku týkajúcich sa našich vodných tokov je naozaj neúrekom. Veď ako sa hovorí, kto hľadá, nájde. 

Ďalšie pútavé zaujímavosti o Slovensku

Cestujete často a radi vlakom? V tom prípade ste asi prešli mnoho zaujímavých trás. Viete však o tom, že železničný úsek Červená skala – Margecany sa hrdí titulom najkrajšia železničná trať na Slovensku? Ak sa touto trasou vyberiete, môžete sa tešiť na skutočne fascinujúce výhľady. Nachádza sa tu mnoho tunelov, dva viadukty, no najmä prekrásna príroda, ktorá môže pokojne konkurovať tým najvyhľadávanejším turistickým strediskám v Alpách. Pokiaľ si radšej pozriete niečo historické, určite navštívte niektorý z našich hradov a zámkov. Iba málokto tuší, že napriek našej malej rozlohe tu máme až okolo 100 týchto unikátnych stavieb. Ešte stále si myslíte, že zaujímavosti o Slovensku vás nemôžu ničím prekvapiť? Ste zvedavý na ďalšie zaujímavosti o Slovensku? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://slovander.sk/.

Zásady bezpečnosti na internete
Cestovanie
Vyše 1,8 miliardy stránok, ale sme v bezpečí?

V súčasnosti je internet našim každodenným kamarátom, pretože internet využíva doma, aj v práci aj vo voľnom čase. Na internete si dokážeme nie len prečítať niečo zaujímavé, ale vieme sa na ňom aj vzdelávať, vieme si cez neho nakúpiť a vieme sa na ňom aj zabávať. Avšak, je naša bezpečnosť …

Turistické trasy Vysoké Tatry v lete
Cestovanie
Turistické trasy vo Vysokých Tatrách, naša top lokalita v cestovnom ruchu

Cestovný ruch má v uplynulých rokoch za sebou veľmi vydarené obdobie, v rámci ktorého medziročná návštevnosť neustále stúpa. Naše veľhory sú najviac navštevovanou lokalitou zo strany turistov, a to platí pre slovenských aj zahraničných návštevníkov. Potešujúce sú najmä správy o tom, že návštevníci ostávajú v Tatrách aj na noc a …