Vyše 1,8 miliardy stránok, ale sme v bezpečí?

Zásady bezpečnosti na internete
Cestovanie

V súčasnosti je internet našim každodenným kamarátom, pretože internet využíva doma, aj v práci aj vo voľnom čase. Na internete si dokážeme nie len prečítať niečo zaujímavé, ale vieme sa na ňom aj vzdelávať, vieme si cez neho nakúpiť a vieme sa na ňom aj zabávať. Avšak, je naša bezpečnosť na internete skutočne zabezpečená? Je veľmi dôležité si dávať vo svete internetu veľký pozor a byť obozretný, pretože sa vieme dostať veľmi rýchlo do nepríjemných situácii. V tomto článku vám priblížime pár činností, pri ktorých by ste mali byť na pozore a mali by ste si dávať pozor.

Rôzne stránky, rôzne odkazy…

Bezpečnosť na internete v dnešnej dobe
Tipy ako zvýšiť bezpečnosť na internete

Keď surfujete po internete a preklikávate sa rôznymi stránkami, buďte obozretný, ak vám stránka ponúka možnosť nejakého prekliku na inú webovú stránku, radšej neklikajte, pretože neviete kam vás stránka presmeruje a môže sa stať, že vaša bezpečnosť na internete nebude zachovaná. Ešte väčší pozor si dávajte pri skrátených odkazoch, kde nevidíte ani len základnú stránku, na ktorú sa necháte presmerovať. Pri platbách cez internet, kedy ponúkate druhej strane nie len svoje osobné údaje, ale takisto aj platobné údaje, je nevyhnutne dôležité aby ste si sledovali certifikát SSL, ktorý nájdete v lište vyhľadávača hore a spravidla sa jedná o predponu https://, pred ktorou býva zelená uzatvorená zámka. Ak stránka, na ktorú vás kvôli platbe presmerovala obsahuje túto náležitosť, môžete zostať kľudný, pretože vaša bezpečnosť na internete ostane zachovaná. Pri vyhľadávaní stránok si vždy dávajte pozor a vždy si dvakrát skontrolujte, či ste stránku napísali správne. Totižto pri často navštevovaných stránkach, alebo pri stránkach, cez ktoré sa platí, sa vám môže stať drobný preklep medzi písmenami a zrazu ste na úplne inej stránke, ktorá avšak bude pripomínať, práve tú stránku, na ktorú ste sa chceli dostať, a máte problém. Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavých informácií, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://silverdium.sk/.

E-maily – blahoželajúce, úradné, citové.. treba byť na pozore

Za užívanie sa považuje aj používanie mailov, preto vás chceme upozorniť, že akékoľvek e-maily, v ktorom vám chcú prepísať milióny dolárov, alebo vám chcú prenechať dedičstvo po pra pra prastarom otcovi, alebo vás navádzajú na kliknutie na odkaz ignorujte. Najlepšie bude keď ich nebudete ani otvárať a rovno ich vymažete. Tým, že budete pri e-mailoch obozretný, a nebudete veriť pofidérnym správam, zaručíte si svoju bezpečnosť na internete, a tá je v tejto dobe skutočne dôležitá.

Zaujímavosti o Slovensku na každý deň
Cestovanie
Zaujímavosti o Slovensku, ktoré vám vyrazia dych

Nepovažujete Slovensko za príťažlivú krajinu? Možno po prečítaní týchto riadkov veľmi rýchlo zmeníte názor. Aj keď na prvý pohľad neponúka nič zaujímavé, sme si istý, že našincom i zahraničným turistom má čo ponúknuť. Existujú totiž zaujímavosti o Slovensku a krásne miesta v ňom, ktoré sú častokrát prehliadané. Za to, že …

Turistické trasy Vysoké Tatry v lete
Cestovanie
Turistické trasy vo Vysokých Tatrách, naša top lokalita v cestovnom ruchu

Cestovný ruch má v uplynulých rokoch za sebou veľmi vydarené obdobie, v rámci ktorého medziročná návštevnosť neustále stúpa. Naše veľhory sú najviac navštevovanou lokalitou zo strany turistov, a to platí pre slovenských aj zahraničných návštevníkov. Potešujúce sú najmä správy o tom, že návštevníci ostávajú v Tatrách aj na noc a …