Ktoré rady sú užitočné pre kladenie zámkovej dlažby?

Rady na kladenie zámkovej dlažby
Stavebníctvo

Aj proces akým je kladenie zámkovej dlažby má svoje pravidlá. Ich dodržiavanie má následne zásadný vplyv na výsledok celého procesu pokládky. Mnohí domáci majstri sa zvyknú zaoberať kladením zámkovej dlažby svojpomocne. Pokiaľ aj vaši rodičia alebo starí rodičia pochádzajú z rodinného domu, je dosť možné, že ste spomínané pravidlá kladenia zámkovej dlažby pochytili už od nich pri ich sledovaní. V nasledujúcich riadkoch sa bližšie pozrieme na dokončovacie práce a výhody zatrávňovacej dlažby.  

S týmito radami kladenie zámkovej dlažby určite zvládnete 

Kladenie zámkovej dlažby s dobrými nástrojmi
Tipy na kladenie zámkovej dlažby

Jednou z hlavných fáz kladenia zámkovej dlažby sú dokončovacie práce. Ani pri nich by sme si nemali navodiť pocit sebauspokojenia a prácu už tak nejako hocijako dokončiť. Spôsob realizácie dokončovacích prác môže byť rozdielny a závisí od budúceho využitia tohto priestoru či chodníka. Pokiaľ po ňom budete prechádzať autom, dlaždice by mali byť minimálne o hrúbke 80 mm. Ak je reč o chodníku určenom maximálne na presun osôb, plne bude postačovať hrúbka 60 mm. Kladenie zámkovej dlažby by malo prebiehať tak, že každú dlaždicu niekoľkokrát poklepkáte gumovým kladivom od jej spodnej časti smerom nahor. Dôležité je zároveň dbať na to, aby spodná vrstva pod dlažbou nebola nijako porušená a držala si svoju rovnú plochu. Z tohto dôvodu by ste po nej nemali chodiť a ani po nej ničím neprechádzať. Dlaždice samozrejme nezabudnite vyšpárovať, najčastejšie sa na to používa kremičitý piesok o zrnitosti 0 – 4 mm. Ním je potrebné vyplniť všetky medzery medzi dlaždicami a pritom si viete kľudne pomôcť metlou. Pýtate sa prečo by mal byť piesok kremičitý? Tento typ totižto na rozdiel od hlinitého alebo vápenatého vytvára nepriaznivé podmienky pre tvorbu machu a rozrastaniu trávy v týchto miestach. Prejdime na zatrávňovaciu dlažbu, pri ktorej je proces pokládky identický so zámkovou dlažbou. Rozdiel je vo fáze škárovania kedy sa medzery nepieskujú, ale posýpajú zeminou alebo ozdobným kamenivom. V prípade použitia zeminy je nevyhnutné jej dokonalé premiešanie spolu s trávnou zmesou. Táto zmes by však nemala tvoriť v škárach rovinu s dlažbou ako v prípade pieskovania, ale mala by byť zatlačená cca 2 cm pod povrch dlaždíc. Len tak vieme docieliť vytvorenie kvalitnej mačiny, ktorá odolá aj náporu pneumatík či kosačky.  

Ďalšie užitočné informácie nájdete na internetovej stránke http://exterierstav.sk/.

Odborná pokládka zámkovej dlažby
Služby
Pokládka zámkovej dlažby je jednoduchá a zvládnete ju svojpomocne

Vitajte v našom článku o zámkovej dlažbe! V tomto článku sa ponoríme do sveta zámkovej dlažby a ukážeme vám, aké jednoduché môže byť inštalovať túto univerzálnu a estetickú možnosť pre vaše vonkajšie priestory. Či už chcete obnoviť terasu, chodník alebo príjazdovú cestu, pokládka zámkovej dlažby ponúka bezproblémové riešenie s mnohými …

Záhradné altánky na leto
Stavebníctvo
Záhradné altánky sú medzi záhradkármi veľmi obľúbené

Záhradné altánky sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejším doplnkom vonkajších priestorov. Záhradné altánky ponúkajú majiteľom domov, ktorí chcú vylepšiť svoje záhrady, rôzne výhody – od malých a jednoduchých konštrukcií až po zložité a veľkolepé stavby. Poskytujú pohodlný a tienistý priestor na relaxáciu, krásny stredobod vonkajších stretnutí a ideálne miesto …

Cenovo dostupné vyskove prace
Služby
Výškové práce patria medzi rizikové povolania

Nie každé zamestnanie možno zaradiť do kategórie bezpečných. Povolanie, aké budeme v budúcnosti vykonávať, máme vybraté spravidla už od detstva. Mnoho ľudí výšky nenávidí, iní na ne nedajú dopustiť a vyskove prace su pre nich ako stvorené. V prípade týchto prác je však kľúčové, aby bola zabezpečená bezpečnosť na pracovisku …