Dámske spoločenské šaty, v ktorých zažiarite na stužkovej slávnosti

Červené dámske spoločenské šaty
Móda

Leto sa nám pomaly, ale isto blíži k svojmu záveru. Teplých slnečných lúčov máme síce ešte stále dosť, ale pomaly ich vystrieda jesenný vetrík, ranné hmly a chladné večery. So zmenou ročného obdobia súvisí aj výmena šatstva v našich šatníkoch. Letné šaty vymeníme za teplejšie, outfit doplníme o pančuchy, saká, svetre a bundy. S prichádzajúcou jeseňou sa nám blíži obľúbená slávnosť všetkých maturantov – stužková slávnosť. Prípravy na tento večierok sú časovo náročné a preto si netreba nič nechávať na poslednú chvíľu. Čím skôr si zabezpečíte oblečenie na tento večer, tým lepšie. Mladé dámy si potrebujú vybrať dámske spoločenské šaty a mladí muži možno svoj prvý pánsky oblek.

Aké šaty sa hodia na stužkovú slávnosť?

Dámske spoločenské šaty v rôznych dĺžkach
Šaty na stužkovú pre mladé slečny

Zorientovať sa v ponuke dámskych spoločenských šiat je niekedy náročné. Obchody nám ponúkajú široké spektrum materiálov, farieb a strihov. V prvom rade musíme vziať do úvahy našu úlohu a postavenie na večierku. Kým mladé maturantky si môžu vybrať dámske spoločenské šaty podľa svojho gusta, pani učiteľky a mamičky by mali voliť decentnejšie šaty. To však vôbec neznamená, že musia pôsobiť fádne a nudne. To v žiadnom prípade. Len by nemali byť príliš vyzývavé a krikľavé.  Vhodné farby sú pastelové a krémové odtiene. Samozrejme, ani čiernou farbou nič nepokazíte, práve naopak, budete pôsobiť vysoko elegantne. Šaty by mali dokonale sedieť, aby sa v nich dáma cítila pohodlne. Mali by poskytnúť dostatok voľnosti, aby sa v nich dalo tancovať. Pre nižšie ženy sú vhodné krátke šaty s dĺžkou tesne nad kolená. V žiadnom prípade nie kratšie, tie sú na túto udalosť neprípustné. Pre vysoké ženy sa hodia dámske spoločenské šaty s trojštvrťovou dĺžkou, opticky to znižuje postavu. Šaty by mali mať zahalené ramená, v prípade šiat s ramienkami nezabudnite na bolerko. Svoju vizáž doplňte o vhodné šperky a nezabudnite na účes. A teraz už spokojne môžete reprezentovať svoje dieťa na tejto oslave dospelosti a zároveň si zaspomínať na svoje študentské časy.

Šaty pre maturantku

Dievčatá to majú s výberom dámskych spoločenských šiat oveľa jednoduchšie. Nepotrebujú zvyčajne zakrývať žiadne nedostatky. Najdôležitejší faktor je, aby dobre sadla veľkosť a aby boli pohodlné. A snáď ešte dôležitejšie je, aby šaty vystihovali charakter mladej dámy, aby podčiarkli jej štýl a individualitu.

Veľký výber dámskych spoločenských šiat a doplnkov pre dámy všetkých vekových kategórií a na rôzne príležitosti nájdete na www.glashgirl.sk.