Správna hokejová výstroj je základom bezpečného pohybu na ľadovej ploche

Hokejová výstroj má mnoho častí
Šport

Hokej patrí do kategórie výbušných športov. Je skutočne dynamický a pri jeho sledovaní sme častokrát svedkami kolíznych situácii, do ktorých sa hráči dostávajú pravidelne. Počas týchto situácií sú však samotní hráči v ohrození. Hokejová výstroj sa skladá z viacerých častí a vyjsť na ľadovú plochu bez niektorej časti sa nemusí vyplatiť. Plné vybavenie výstroje však nie je kľúčovým faktorom ochrany hráča. Dôležité tiež je, aby všetky časti výstroje hráčovi aj naozaj sedeli.

Individualita hráčov a jej vplyv na výber hokejovej výstroje

Hokejová výstroj za rozumnú cenu
Výber hokejovej výstroje

Vybrať správnu veľkosť hokejovej výstroje by malo byť primárnym cieľom každého hráča. Je potrebné si uvedomiť, že každý hráč je individuálny a preto majú jednotliví hráči rozdielnu telesnú stavbu. Základom je mať dobre chránenú hlavu, a to vďaka hokejovej prilbe. Úloha brankára v tíme je nenahraditeľná. Brankár má neľahkú úlohu a svoje bránkovisko chráni častokrát celým telom, čoho výsledkom sú úrazy. Preto je prilba pre brankárov iná, než v prípade ostatných hráčov. Prilba má aj ochrannú mriežku, ktorej hlavná úloha spočíva v ochrane úst. Jadro hráčskej výbavy tiež tvoria aj chrániče na lakte, holene a ramená. Nezastupiteľnú úlohu majú aj nohavice. Hokejovú výstroj podľa veľkostí možno rozdeliť do dvoch základných kategórií, a to výstroj pre seniorov a juniorov. Seniorská výstroj je najčastejšie vhodná pre hráčov od 165 cm. Výstroj pre juniorov sa pohybuje v rozmedzí od 130 – 164 cm. Výška hráča je pri výbere hokejovej výstroje kľúčová a považuje sa za jeden z najdôležitejších parametrov, na základe ktorého je možné stanoviť, akú veľkosť jednotlivých častí výbavy hráč potrebuje. Napríklad pri výbere hokejových nohavíc je potrebné zohľadniť výšku hráča, ale súčasne aj obvod jeho pása. V prípade výberu hokejovej vesty je taktiež kľúčová výška hráča, avšak ďalším rozhodujúcim ukazovateľom je aj obvod hrudníka. Hokejová výstroj by nemala byť hráčovi ani príliš malá, ani veľká.

Výber správnej hokejovej výstroje rýchlo a jednoducho

Lámete si hlavu nad výberom hokejovej výstroje? Nechajte si poradiť a doprajte si výstroj, ktorá vám sadne ako uliata. Na stránke https://www.hokejovekorcule.sk nájdete množstvo zaujímavých informácií o hokeji ako takom, ale aj o samotnej výstroji. Staňte sa kráľom na ľade vďaka hokejovej výstroji aj vy!

Cvičení v těhotenství podle vašich možností
Šport
Cvičení v těhotenství podle Dr. Kegela

Mnoho těhotných dám stojí před otázkou, zda je třeba během těhotenství cvičit. Jedna skupina budoucích matek si stojí za tím, že cvičení do těhotenství nepatří a cvičit se bojí aby svému miminku neublížili. Druhá skupina žen zas na cvičení během těhotenství nenechá dopustit. Cvičení v těhotenství není kvůli tomu, abyste …