Postup pri pečení kuraťa na nedeľný obed

Ako upiect kura za pár minút
Jedlo a nápoje

Pečené kura pozná asi každý z nás, je to jedlo, ktoré sa pripravuje na slávnostnejšie obedy, ale zároveň aj kedykoľvek, kedy naň dostanete chuť. Ide teda o známe jedlo, ale viete ako upiect kura tak, aby nebolo suché, ale aby bolo šťavnaté a zároveň chrumkavé? V tomto článku vám predstavíme postup ako upiecť kura do chrumkava a nemusíte sa báť, nejde o náročný recept, zvládne ho každý, a aj ten, kto nikdy kura nepripravoval.

Do zlatista a chrumkava

Ako upiect kura aby nebolo suché?
Tipy ako upiecť kura

Poďme teda nato, starostlivo vybrané kura, podľa toho, či ho máme čerstvé alebo mrazené, necháme teda odmraziť a následne ho umyjeme po vodou. Kura vysušíme, okoreníme zmesou korenia, ktorá vám vyhovuje najviac, položíme naň kúsok masla, podlejeme vodou a vložíme do rúry na približne dve hodiny. Pečieme na 170 stupňoch a pravidelne kura oblievame výpekom, polievaním zabezpečíme to, že koža kuraťa sa upečie do chrumkava a zároveň nám kura nezostane suché. Spôsobov ako upiecť kura je viacero, niektorí ho najprv vyvaria vo vývare a až potom ho pripravujú na pečenie, v tomto prípade pečenia dosiahnete to, že kura sa vám bude od kosti oddeľovať doslova samé, niektorí zas pridávajú k pečeniu jablká, či pomaranče, kedy je chuť kuraťa trocha sladšia.

Nielen pečenie, ale aj výber kuraťa je dôležitý

Postup ako upiecť kura už viete, ale viete aj čo je dôležitejšie, ako samotné pečenie? V prvom rade je potrebné kúpiť si kura, ktoré bolo kvalitne chované a zároveň aj jeho následné spracovanie, zamrazenie a prevoz do obchodu bol vykonaný kvalitne a za dodržania všetkých hygienických podmienok. Pri výbere kuraťa, ktoré idete následne konzumovať, je potrebné sa pozerať na výrobcu kuraťa a hlavne sledovať si pôvod samotného kuraťa. Myslite na to, že kvalitne chované kura a kvalitne spracované kura, obsahuje v sebe všetky potrebné vitamíny a živiny, ktoré sú pre zdravie človeka veľmi dôležité, ak nebudete mať kvalitné kura, môže sa stať, že do vášho tela sa dostanú horšie, nekvalitnešjie živiny, a to nemusí prospievať vášmu zdraviu. Ak máte záujem o kvalitné kura, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.kurakralovske.sk/.

Glutaman sodný v polotovaroch
Jedlo a nápoje
Je glutaman sodný zdraviu prospešný?

Dnes je mnoho trendov aj noviniek vo všetkom. To isté platí aj v stravovaní, pretože mnoho ľudí sa snaží dodržiavať zdravý životný štýl. K zdravému životnému štýlu patrí pravidelné cvičenie, ale i zdravá strava. Často sa stretávame, že ľudia si zaznačujú, čo všetko zjedia a v akom množstve. Keďže si …

Zdravé kuracie mäso
Jedlo a nápoje
Hovädzie, bravčové, kuracie mäso? Ktoré je najvhodnejšie pre naše deti?

Zdravie našich detí je pre nás to najdôležitejšie, a preto by sme mali zabezpečiť, aby ich jedálniček bol čo najpestrejší a nutrične vyvážený. Mal by obsahovať veľké množstvo zeleniny, ovocia, mliečnych výrobkov, ale napríklad aj  hovädzie, morčacie a kuracie mäso. Často sa však stáva, že strava je jednotvárna čo môže …