Bojujete s kruhmi pod očami? Takto sa ich zbavíte pomocou prírody

kruhy pod očami ženám nepristanú
Zdravie

Tmavé kruhy pod očami nikomu nepristanú, hlavne vtedy, keď vám na vašej kráse a príťažlivosti záleží. Ak sa ich chcete zbaviť, pomôcť vám môže aj sila prírody na úkor rôznych chemikálií a zvláštnych, neoverených postupov. Všetko je o správnej výžive tela a pokožky: náš životný štýl sa vždy odzrkadlí aj na našom vzhľade. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako sa kruhov pod očami zbaviť.

1. Dostatočná hydratácia

Pijete dostatok čistej vody? Skúste sa aj pri čítaní tohto článku napiť! Nedostatok tekutín spôsobuje, že naša koža je dehydrovaná a napnutá a kruhy sú viditeľnejšie.

2. Zdravá a výživná strava

V uponáhľanom svete sa často krát ani nestíhame zastaviť na obed. Večere si častokrát objednáme a na raňajky si dáme len pečivo. Aj strava však vplýva na náš celkový vzhľad. Pridajte ovocie a zeleninu a znížte príjem zbytočného cukru a alkoholu.

kruhy pod očami sú preč
nádherné oči bez tmavých kruhov

3. Uhorka

Uhorky sa často používajú na zmiernenie opuchov a kruhov pod očami, majú tiež sťahujúce účinky vhodné pre pleť s rozšírenými pórmi. Použiť ju môžete veľmi jednoducho: natenko nakrájané a vopred vychladené plátky uhorky priložte pod oči a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Prvé zlepšenie by ste si mali všimnúť už po týždni pravidelnej aplikácie.

4. Čajové vrecúška

Podobný zábal si môžete pripraviť aj z lúhovaného a vychladeného čajového vrecúška. Je to osvedčený recept, ktorý využívali už aj naše staré mamy.

5. Ingrediencie so zosvetľujúcim účinkom

Mäta, zemiak, citrón, ružová voda, paradajky či aloe vera. Ingrediencií, ktoré majú zosvetľujúci účinok, je neúrekom. Všetky z nich môžete použiť ako praidelnú masku pod očami – ružová voda či aloe sa môžu dokonca stať stálicou vo vašej starostlivosti o pleť.

Hoci tieto prirodzené metódy trvajú dlhšie a vyžadujú pravidelnosť v porovnaní s medicínskym riešením, majú aj svoju výhodu. Vždy viete, čo si na tvár nanášate a vyhnete sa nielen zbytočným chemikáliám ale aj zbytočne premršteným cenám.

Samozrejme, žiadna z týchto metód negarantuje stopercentný úspech. Kruhy pod očami môžete mať z rozličných dôvodov: únava a stres, prejav choroby, dehydratácia či napríklad aj genetika v tom hrajú úlohu. Preto vám na záver chceme len pripomenúť, že náš zovňajšok je odrazom nášho vnútra. Ak sa cítite radostná, budete vyzerať krásne, bez ohľadu na to, či máte nejaké nedokonalosti pleti.

Zlatá žila v tehotenstve a bylinky
Zdravie
Zlatá žila v tehotenstve potrápi mnoho žien. Viete, ako môžete predísť jej vzniku?

Každé tehotenstvo je iné. Niektoré ženy zvládnu tehotenstvo ani nevedia ako, iné sa trápia a majú mnohé problémy od zvracania až po bolesti zubov. Žiaľ, mnohé ženy trpia aj hemoroidmi alebo inak zlatou žilou. Zlatá žila v tehotenstve sa môže zhoršiť po pôrode, a preto s prevenciou a liečbou treba …

Nový postcovidový syndrom
Zdravie
Aké sú hlavné príčiny poscovidového syndrómu?

Postcovidový syndróm sa vyskytuje najmä u pacientov, ktorí sú po prekonaní tohto ochorenia, alebo sa u nich vyskytol nový zápal a nový výskyt tohto ochorenia. V tomto prípade náš organizmus na nový zápal v tele reaguje určitou reakciou. V prípade tohto ochorenia je na prvom mieste to, aby sme ho …

Pracovná prilba a jej výhody
Móda
Pracovná prilba by ani zďaleka nemala byť vnímaná len ako nutná pokrývka hlavy

Technológie dnes veľmi pokročili aj v otázke pracovných odevov a do tejto kategórie teda logicky radíme aj pracovnú prilbu. Tá v súčasnosti predstavuje veľmi účinnú ochrannú pomôcku pred vznikom určitého typu pracovného úrazu. Bez pracovnej prilby by bola totižto naša hlava vystavená zvýšenému nebezpečenstvu. Pokiaľ navyše vezmeme do úvahy skutočnosť, …