Bojujete s kruhmi pod očami? Takto sa ich zbavíte pomocou prírody

kruhy pod očami ženám nepristanú
Zdravie

Tmavé kruhy pod očami nikomu nepristanú, hlavne vtedy, keď vám na vašej kráse a príťažlivosti záleží. Ak sa ich chcete zbaviť, pomôcť vám môže aj sila prírody na úkor rôznych chemikálií a zvláštnych, neoverených postupov. Všetko je o správnej výžive tela a pokožky: náš životný štýl sa vždy odzrkadlí aj na našom vzhľade. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako sa kruhov pod očami zbaviť.

1. Dostatočná hydratácia

Pijete dostatok čistej vody? Skúste sa aj pri čítaní tohto článku napiť! Nedostatok tekutín spôsobuje, že naša koža je dehydrovaná a napnutá a kruhy sú viditeľnejšie.

2. Zdravá a výživná strava

V uponáhľanom svete sa často krát ani nestíhame zastaviť na obed. Večere si častokrát objednáme a na raňajky si dáme len pečivo. Aj strava však vplýva na náš celkový vzhľad. Pridajte ovocie a zeleninu a znížte príjem zbytočného cukru a alkoholu.

kruhy pod očami sú preč
nádherné oči bez tmavých kruhov

3. Uhorka

Uhorky sa často používajú na zmiernenie opuchov a kruhov pod očami, majú tiež sťahujúce účinky vhodné pre pleť s rozšírenými pórmi. Použiť ju môžete veľmi jednoducho: natenko nakrájané a vopred vychladené plátky uhorky priložte pod oči a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Prvé zlepšenie by ste si mali všimnúť už po týždni pravidelnej aplikácie.

4. Čajové vrecúška

Podobný zábal si môžete pripraviť aj z lúhovaného a vychladeného čajového vrecúška. Je to osvedčený recept, ktorý využívali už aj naše staré mamy.

5. Ingrediencie so zosvetľujúcim účinkom

Mäta, zemiak, citrón, ružová voda, paradajky či aloe vera. Ingrediencií, ktoré majú zosvetľujúci účinok, je neúrekom. Všetky z nich môžete použiť ako praidelnú masku pod očami – ružová voda či aloe sa môžu dokonca stať stálicou vo vašej starostlivosti o pleť.

Hoci tieto prirodzené metódy trvajú dlhšie a vyžadujú pravidelnosť v porovnaní s medicínskym riešením, majú aj svoju výhodu. Vždy viete, čo si na tvár nanášate a vyhnete sa nielen zbytočným chemikáliám ale aj zbytočne premršteným cenám.

Samozrejme, žiadna z týchto metód negarantuje stopercentný úspech. Kruhy pod očami môžete mať z rozličných dôvodov: únava a stres, prejav choroby, dehydratácia či napríklad aj genetika v tom hrajú úlohu. Preto vám na záver chceme len pripomenúť, že náš zovňajšok je odrazom nášho vnútra. Ak sa cítite radostná, budete vyzerať krásne, bez ohľadu na to, či máte nejaké nedokonalosti pleti.

Súkromná gynekologická ambulancia Bratislava aj pre mladé pacientky
Zdravie
Vyberajte si ambulanciu podľa kvality!

V súčasnosti mnohí z nás si už vyberajú kde a ako sa dajú vyšetriť. V prípade gynekologických vyšetrení siahajú ženy po ambulanciách, ktoré im poskytujú dostatočnú zdravotnú starostlivosť. Súkromná gynekologická ambulancia Bratislava ponúka svojim klientkam maximálnu zdravotnú starostlivosť, ktorá je stopercentná. Prečo súkromná gynekologická ambulancia? Dôvodov je naozaj mnoho, ale …

Zdravé kuracie mäso
Jedlo a nápoje
Hovädzie, bravčové, kuracie mäso? Ktoré je najvhodnejšie pre naše deti?

Zdravie našich detí je pre nás to najdôležitejšie, a preto by sme mali zabezpečiť, aby ich jedálniček bol čo najpestrejší a nutrične vyvážený. Mal by obsahovať veľké množstvo zeleniny, ovocia, mliečnych výrobkov, ale napríklad aj  hovädzie, morčacie a kuracie mäso. Často sa však stáva, že strava je jednotvárna čo môže …

Bolestivý zubný kaz
Zdravie
Nepodceňujte zubný kaz

Ak pravidelne každý rok navštevujete preventívnu prehliadku u svojho zubného lekára, určite ste sa už stretli so zubným kazom. Je to jedno z najrozšírenejších civilizačných ochorení, ktoré je však možné úspešne liečiť. Vzniká pôsobením mnohých faktorov a nie vždy vieme zabrániť jeho vzniku, no môžeme sa o to aspoň pokúsiť …