Bojujete s kruhmi pod očami? Takto sa ich zbavíte pomocou prírody

kruhy pod očami ženám nepristanú
Zdravie

Tmavé kruhy pod očami nikomu nepristanú, hlavne vtedy, keď vám na vašej kráse a príťažlivosti záleží. Ak sa ich chcete zbaviť, pomôcť vám môže aj sila prírody na úkor rôznych chemikálií a zvláštnych, neoverených postupov. Všetko je o správnej výžive tela a pokožky: náš životný štýl sa vždy odzrkadlí aj na našom vzhľade. Preto vám prinášame niekoľko tipov, ako sa kruhov pod očami zbaviť.

1. Dostatočná hydratácia

Pijete dostatok čistej vody? Skúste sa aj pri čítaní tohto článku napiť! Nedostatok tekutín spôsobuje, že naša koža je dehydrovaná a napnutá a kruhy sú viditeľnejšie.

2. Zdravá a výživná strava

V uponáhľanom svete sa často krát ani nestíhame zastaviť na obed. Večere si častokrát objednáme a na raňajky si dáme len pečivo. Aj strava však vplýva na náš celkový vzhľad. Pridajte ovocie a zeleninu a znížte príjem zbytočného cukru a alkoholu.

kruhy pod očami sú preč
nádherné oči bez tmavých kruhov

3. Uhorka

Uhorky sa často používajú na zmiernenie opuchov a kruhov pod očami, majú tiež sťahujúce účinky vhodné pre pleť s rozšírenými pórmi. Použiť ju môžete veľmi jednoducho: natenko nakrájané a vopred vychladené plátky uhorky priložte pod oči a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Prvé zlepšenie by ste si mali všimnúť už po týždni pravidelnej aplikácie.

4. Čajové vrecúška

Podobný zábal si môžete pripraviť aj z lúhovaného a vychladeného čajového vrecúška. Je to osvedčený recept, ktorý využívali už aj naše staré mamy.

5. Ingrediencie so zosvetľujúcim účinkom

Mäta, zemiak, citrón, ružová voda, paradajky či aloe vera. Ingrediencií, ktoré majú zosvetľujúci účinok, je neúrekom. Všetky z nich môžete použiť ako praidelnú masku pod očami – ružová voda či aloe sa môžu dokonca stať stálicou vo vašej starostlivosti o pleť.

Hoci tieto prirodzené metódy trvajú dlhšie a vyžadujú pravidelnosť v porovnaní s medicínskym riešením, majú aj svoju výhodu. Vždy viete, čo si na tvár nanášate a vyhnete sa nielen zbytočným chemikáliám ale aj zbytočne premršteným cenám.

Samozrejme, žiadna z týchto metód negarantuje stopercentný úspech. Kruhy pod očami môžete mať z rozličných dôvodov: únava a stres, prejav choroby, dehydratácia či napríklad aj genetika v tom hrajú úlohu. Preto vám na záver chceme len pripomenúť, že náš zovňajšok je odrazom nášho vnútra. Ak sa cítite radostná, budete vyzerať krásne, bez ohľadu na to, či máte nejaké nedokonalosti pleti.

Zdravotné matrace sú výborným pomocníkom pre podporu dravia vašej chrbtice.
Zdravie
Zdravotné matrace na podporu zdravia

Kvalita vášho matraca zohráva zásadnú úlohu pre vaše celkové zdravie a pohodu. Nejde len o pohodlie; dobrý, zdravie podporujúci matrac poskytuje oporu vašej chrbtici a predchádza problémom pohybového aparátu, ktoré vám časom sťažujú každodenný život. Kvalitné zdravotné matrace môžu podporiť lepší spánok, čo prispieva k vášmu duševnému zdraviu. Význam kvalitného …

Postelne obliečky pre deti
Deti
Ktoré posteľné obliečky sú vhodné pre alergikov

Zvládanie alergií môže byť každodenný boj a nie je to žiadna zábava. Podstatnú časť nášho života trávime spánkom, a preto všetko, čo by na našich posteliach mohlo zhoršiť alergie, je problém, ktorý musíte riešiť. Jedným z prehliadaných vinníkov pokusov o alergiu môžu byť postelne obliecky, na ktorých spíte. Ak ste …

Transplantacia rohovky je chirurgický zákrok, pri ktorom sa časť rohovky pacienta nahradí tkanivom rohovky od darcu.
Zdravie
Transplantácia rohovky a jej priebeh

Transplantacia rohovky, známa aj ako transplantácia rohovky alebo keratoplastika, je chirurgický zákrok, pri ktorom sa časť rohovky pacienta nahradí tkanivom rohovky od darcu. Rohovka je priehľadná predná plocha oka, ktorá umožňuje vstup svetla a pomáha pri zaostrovaní. Choroby, poranenia a infekcie môžu spôsobiť zakalenie alebo deformáciu rohovky, čo vedie k …